Haber

Jandarmadan uyuşturucu tacirlerine geçiş yok

Jandarmadan uyuşturucu tacirlerine geçiş yok

İZMİR – İzmir’de uyuşturucu tacirlerine drone destekli operasyon düzenleyen jandarma ekipleri, binlerce kök kenevir bitkisi ele geçirdi. Operasyonlarda 30 şüpheli gözaltına alındı.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, terör ve organize kabahat örgütlerinin mali kaynaklarının tüketilmesi, uyuşturucu ticareti ve kullanımının önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalar çerçevesinde, savcılıkların koordinasyonu ve talimatı doğrultusunda harekete geçti. ve sahte ve kaçak içki kullanımının önlenmesi.

İzmir II Jandarma Komutanlığı, KOM Şube Müdürlüğü ve ilçe jandarma komutanlıkları, 22-30 Temmuz 2023 tarihlerinde Beydağ, Kemalpaşa, Ödemiş’te görev yapacak. Seferihisar ve Torbalı ilçelerinde drone ile operasyonlar gerçekleştirildi. Operasyonlarda 23 kilo 544 gram kubar esrar, 5 bin 582 kök kenevir bitkisi, 2,4 gram metamfetamin ve 2 adet uyuşturucu madde kullanılan alet ele geçirildi.

Operasyonlarda 30 zanlı gözaltına alınırken, 1 zanlı da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 2 zanlı ad kontrolü şartıyla serbest bırakılırken, 27 zanlının isim işlemlerine devam edildiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu