Haber

Şanlıurfa Gümüştaş İlk ve Ortaokulunda Elektrik Kesintisi

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesindeki Gümüştaş İlkokulu ve Ortaokulu’nda 3 gündür elektrik kesintisi yaşandığını belirterek, “Veliler isyanda, öğrenciler perişan, öğretmenler çaresiz. Hükümet DEDAŞ’ı öpmeye devam ediyor.” Şanlıurfa Haliliye Gümüştaş İlk ve Ortaokulu’nda derhal “Elektrik kesintisine bir çözüm bulunmalı” dedi.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Haliliye Gümüştaş İlk ve Ortaokulu’nda 3 gündür elektriğin verilmediğini ve okullarda su bulunmadığını açıkladı. Sosyal medya hesabı X (Twitter) üzerinden konuya ilişkin açıklama yapan Tanal, şunları söyledi:

ŞANLIURFA HALİLİYE GÜMÜSTAŞ İLKOKUL VE ORTAOKULDAKİ ELEKTRİK KESİNTİSİNE DERHAL ÇÖZÜM BULUNMALIDIR”

“Şanlıurfa’da DEDAŞ zulmü eğitime de darbe vurdu. Merkez ilçemiz Haliliye’de bulunan Gümüştaş İlkokulu ve Ortaokulunda 3 gündür elektrikler kesik. Doğal olarak elektrik olmadığı için sular da kesiliyor. Orada da elektrikler kesiliyor. Okuldaki lavabolarda ne içme suyu var, ne de su var. Veliler isyanda.”, Öğrenciler perişan, öğretmenler çaresiz. Hükümet DEDAŞ’ın sırtını sıvazlamaya devam ediyor. Şanlıurfa Haliliye Gümüştaş İlk ve Ortaokulu’ndaki elektrik kesintisine acilen çözüm bulunmalı.”

Kaynak: ANKA / Eğitim

haberyerkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu