Yaşam

Rumeli ve Balkan Türküleriyle Bornova Belediyesi Kadın Korosu Konseri

Bornova Belediyesi Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi ile Hobi ve Beceri Kazandırma Kurslarında kursiyerlerin oluşturduğu Türk Halk Müziği Hanımlar Korosu, Bornovalılara müzik ziyafeti sundu.

Ayfer Feray Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenen konserde, şef Selda Kesgi liderliğindeki Türk Halk Müziği Hanımlar Korosu, Rumeli ve Balkan Türkülerini seslendirdi. Trakya yöresinden “Drama Köprüsü Bre Hasan” türküsüyle başlayan konser, “Kalk Gelin Hanım”, “Göçmen Kız” ve “Arda Oğlanlar” gibi sevilen 20 eserle devam etti. Hem koro halinde hem de solo olarak söylenen türküler seyircilerden tam not aldı. Tamamen dolan tiyatroda coşku yaşandı. Hanımlar hem şarkı söyledi hem de eğlendi. Hareketli türkülerde halaylar hep birlikte oynanırdı.

Bornova Belediyesi Hobi ve Beceri Kurslarında (THM, TSM, Halk Dansları, Latin Dansları, Bale, Zumba, Piyano, Keman, Gitar, Kanun, Vurmalı Çalgılar, Çocuk Korosu) eğitim alan yetişkin ve çocuk kursiyerlere her yıl sonunda düzenlenmektedir. kurs dönemi. Konserlerle sahneye çıkmanın heyecanını yaşıyor.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

mutki-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu