Haber

Parola paylaşımı Netflix’ten tamamen kaldırıldı!

İSTANBUL (İGFA) –Arkadaşı, ailesi, eski sevgilisi hesabı üzerinden Netflix’i farklı bir konuttan kullananları tedirgin eden bir haber, geçen yıl mart ayında gelmişti.

Dijital platform, bugün itibarıyla Hindistan ve diğer ülkelerdeki abonelerine şifre paylaşımını kısıtladığını duyurdu. Türkiye’deki aboneler de e-posta almaya başladı.

Şirket, aboneleri üzecek olan hesap paylaşımı kısıtlamasını geçen yıl test etmeye başladı ve uygulamayı 2023’te Kanada, Yeni Zelanda, Portekiz, İspanya ve Amerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere bir dizi başka ülkeyi içerecek şekilde genişletti.

Şirket, şifresini paylaşmak isteyenlerin ek bir ödeme yapması gerektiğini belirtti.

Bugün geri kalan ülkelerin neredeyse tamamında fiyat paylaşımına gidileceğini kaydeden Netflix, 2023’ün ikinci yarısında gelir artışının hızlanmasını beklediğini vurguladı.

ABONE SAYISI 6 MİLYONA ARTTI

Netflix bu yılın ikinci çeyreğine ait bilançosunu açıkladı. Buna göre şirketin yılın ikinci çeyreğindeki geliri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3 artarak 8,2 milyar dolara ulaştı. Şirketin geliri geçen yıl Nisan-Haziran döneminde 7,9 milyar dolar olarak kaydedilmişti.

Netflix’in abone sayısı da yılın ikinci çeyreğinde 5,9 milyon kişi arttı. Şirketin dünya çapındaki abone sayısı yıllık %8 artışla 238,4 milyona ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu