Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademisi Genç Yetenekleri Keşfediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, genç yetenekleri keşfederek onları geleceğin futbolcuları olarak yetiştirmek amacıyla başlattığı Futbol Akademisi’nde 6-13 yaş arası 200 sporcu adayına futbol eğitimi verecek.

Genç sporculara kaliteli eğitim ve altyapı desteği sağlayarak Türk futboluna yeni yetenekler kazandırmayı hedefleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademisi başladı. Deniz İlçesi’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait futbol sahasında yaşları 6 ile 13 arasında değişen 200 sporcu futbol antrenmanı yapmaya başladı. Futbol akademisinin açılış töreninde konuşan Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor SporHizmetler Daire Başkanı Nurettin Tonguç, akademide antrenman yapacak genç sporculara başarılar dileyerek, “Bu akademi, geleceğin yıldızlarının yetiştirilmesi yolunda önemli bir adımdır. Burada antrenman yapacak futbolcularla gurur duyacağız.”

“Rüyalar başlıyor”

Futbol Akademisi’nin açılışında konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan, akademide 200 gencin eğitim alacağını vurgulayarak, “Bu akademi, genç yeteneklerin keşfedilmesi ve profesyonel futbolcuya dönüştürülmesi için önemli bir platform olacak. Ayrıca altyapı oluşumu konusunda da büyük bir adım attık. “Gençlerimiz burada futbol öğrenecek ve kariyerlerine sağlam bir temel atacaklar” dedi. Açılış konuşmalarının ardından genç sporculara formalar dağıtıldı. Ücretsiz kayıt yaptıran Antalya Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademisi ilk antrenmanını gerçekleştirdi. – ANTALYA

haber-ekinozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu